Dalībniekiem

ELKS mēģinājumu grafiks

Piektdiena, 14. jūnijs
8:00 – 13:00 deju kopu mēģinājums.
14:30 – 15:30  koprepertuāra mēģinājums koriem, deju kopām un “Raxtu Raxtiem”.
(kori un Raxtu Raxti pulcējas aizskatuvē 14:00).
13:00 – 17:00 koru mēģinājums.
17:00 – 18:30 folkloras kopu mēģinājums.
19:00 visi tiekamies ELKS oficiālajā atklāšanā Dublin City Hall. 

Sīkāku informāciju par katru nozari iegūsiet no nozaru vadītājiem:
Deju – Jolantas Strazdiņas
Koru – Ilmāra Millera
Folkloras – Lauras Šmidebergas

Sestdiena, 15. jūnijs
9:00 – 14:00 ELKS Lielkoncerta caurlaides mēģinājums secībā visiem dalībniekiem.
15:15 visi pulcējamies gājiena sākuma punktā Law Society.

Gājienā neņemam kopu karogus un vimpeļus, bet paņemam līdzi Latvijas karogu, kuru piestiprināt organizatoru sagādātajam kātam un  nozīmējam vienu kopas pārstāvi, kurš nesīs Latvijas karogu. Visiem kopu dalībniekiem aicinām rokās nest savas mītnes zemes mazā izmēra karodziņus.


Kopkora repertuārs

Aicinam patstāvīgi dziedātājus sekot šai sadaļai, jo jebkuras izmaiņas, mācību materiāli un cita informācija saistībā ar dziedātāju programmu lielkoncertam tiks publicēta šeit.
Pēdējās izmaiņas (arī ierkastu linkos) veiktas 03.06.2019 12:02 (LV laiks)

Patrick Heeney, Peadar Kearny – AMHRÁN NA bhFIANN
Baumaņu Kārlis – DIEVS, SVĒTĪ LATVIJU!
Ēriks Ešenvalds, Latviešu tautasdziesmu vārdi – ŠĶIND ZEMĪTE, RĪB ZEMĪTE
Latviešu tautasdziesma Guntara Geduļa apd. – JŪRIŅ’ PRASA SMALKU TĪKLU
Latviešu tautasdziesma Alberta Jēruma apd. – MĀSIŅAS ATVADU DEJA
Latviešu tautasdziesma Marka Opeskina apd. – VISI CIEMA SUNI RĒJA (nav grāmatiņu satura rādītājā, bet notis atrodamas 21.lpp).

Imants Kalniņš, Olafs Gūtmanis – DZINTARA DZIESMA
Latviešu tautasdziesma Andra Sējāna apd. – SAULE AUDA AUDEKLIŅU
Latviešu tautasdziesma Selgas Mences apd. – ĶĒVĪT, MANA SVILPASTĪTE
Latviešu tautasdziesma Anitas Kuprisas apd. – SAULE SAVUS KUMELIŅUS (38.lpp)
Latviešu tautasdziesma Jāņa Kalniņa apd. – LĪGO DZIESMA
Latviešu tautasdziesma “Raxtu Raxti” aranžējumā, Edgara Lindes kora aranžējums – VISU GADU JĀNĪT’S JĀJA
Raimonds Tiguls, Rasa Bugavičute-Pēce – LEC, SAULĪTE
Ēriks Ešenvalds, Rabindranath Tagore – MY SONG
Latviešu tautasdziesma Raimonda Paula apd. – SASALA JŪRĪNA

Nošu grāmatas dziedātājiem tiek veidotas sadarbībā ar izdevniecību “Musica Baltica” un būs pieejamas sākot no 2019.gada 5.aprīļa. 


Eiropas Latviešu kultūras svētku Lielkoncerta programma

Plkst. 16.30 – 20.00, sestdien, 15. jūnijā, 2019. g.

Norises vieta: Smithfield Square, Dublin 7

Koru uznāciens

Dalībnieku pulcēšanās.

Ievads.

  1. “Garais dancis”, spēlē “Stokholmas spēlmaņi”

Dejotāju uznāciens uz, ap un starp aizmugures laukumiem, folkgrupas priekšējā laukuma dibenplānā

Runas centrā uz priekšējā laukuma Svētku uzrunas.

LR kultūras ministre Dace Melbārde

Temple Bar Company COE Martin Harte

PBLA priekšsēdētāja Kristīne Saulīte

ELKS projekta vadītāja Inguna Grietiņa- Dārziņa

 

  1. ”Dievs, svētī Latviju!”, Baumaņu Kārļa mūzika un vārdi, dzied visi koncerta dalībnieki

Dzied visi dalībnieki

  1. ”AMHRÁN NA bhFIANN”, Patrick Heeney vārdi, Peadar Kearny mūzika, dzied kopkoris
  2. “Zinu, zinu tēvu sētu”, spēlē “Dūdalnieki”
  3. ”Šķind zemīte, rīb zemīte”, Latviešu tautasdziesmas vārdi, Ē.Ešenvalda mūzika, dzied kopkoris
  4. ”Lēni, lēni Dieviņš brauca”, spēlē “Dūdalnieki”

Runa

  1. ”Saule brida rudzu lauku”, J.Ērgļa horeogrāfija, tautas mūzika A.Alviķa apdarē, dejo ”Ramtai”, “Briseles latviešu dejotāji”
  2. ”Saule deva savu meitu”, spēlē ”Austrumkalns”
  3. ”Sešdancis”, tautas deja, tautas mūzika, pierakstījuši P.Rinks un J.Ošs, dejo “Nemiers”, “Danči”, “Briseles latviešu dejotāji”, “Londona Dejo”, “Straumēni”, “Četri vēji”, “Aurora”, “Pērkonītis”, “Dzirnaviņas”
  4. “Jūriņ prasa”, spēlē “Dūdalnieki”
  5. ”Jūriņ prasa smalku tīklu”, latviešu tautasdziesma G.Geduļa apdarē, dzied kopkoris
  6. ”Māsiņas atvadu deja”, latviešu tautasdziesma A.Jēruma apdarē, dzied kopkoris
  7. ”Linu druva”, dzied folkloras kopa ”Rēvele”
  8. ”Visi ciema suņi rēja”, latviešu tautasdziesma M.Opeskina apdarē, dzied kopkoris
  9. ”Te uguņi, tur uguņi”, T.Ludboržas horeogrāfija, V.Zilvera mūzika, dejo “Briseles latviešu dejotāji”, ”Rietumkrasts”
  10. ”Sudmaliņas”, tautas deja, tautas mūzika, dejo ”Pērkonītis”, ”Straumēni”, ”Danči”

Runa

  1. ”Aurēdama vēja māte”, dzied folkloras kopa ”Rēvele”
  2. ”Rūnu raksti”, J.Purviņa horeogrāfija, tautas mūzika D.Stalta apdarē, dejo ”Ramtai”, ”Zibenītis”, ”Karbunkulis”, ”Ziemeļmeita”, “Briseles latviešu dejotāji”
  3. ”Dzintara dziesma”, O.Gūtmaņa vārdi, I.Kalniņa mūzika, dzied kopkoris
  4. ”Ačkups”, tautas deja, taiutas mūzika, pierakstījuši P.Rinks un J.Ošs, dejo “Briseles latviešu dejotāji”, ”Rietumkrasts”, ”Straumēni”, ”Četri vēji”, ”Pērkonītis”
  5. Saule auda audekliņu”, latviešu tautasdziesma A.Sējāna apdarē, dzied kopkoris
  6. ”Migla, migla, rasa, rasa”, spēlē ”Kokļu zapte”
  7. ”Ķēvīt, mana svilpastīte”, latviešu tautasdziesma S.Mences apdarē, dzied kopkoris
  8. ”Minā pōliz Jumalost”, dzied folkloras kopa ”Rēvele”
  9. ”Galdiņam bij’ četri stūri”, R.Spalvas horeogrāfija, tautas mūzika, J.Kulakova apdarē, dejo ”Karbunkulis”, ”Nemiers”, ”Londona dejo”, ”Četri vēji”

Runa

  1. ”Saule savus kumeliņus”, latviešu tautasdziesma A.Kuprišas apdarē, dzied kopkoris
  2. ”Klabdancis”, V.Ozola horeogrāfija, R.Šteina mūzika, dejo ”Ramtai”, ”Zibenītis”, “Briseles latviešu dejotāji”, ”Aurora”
  3. ”Ai, mežu mežā”, spēlē ”Austrumkalns”
  4. ”Vecie zvejnieki”, A.Rūjas horeogrāfija, Dz. Kļaviņa mūzika, dejo ”Ramtai”, “Briseles latviešu dejotāji”, ”Aurora”
  5. ”Līna, Līna, nāc!”, spēlē “Stokholmas spēlmaņi”
  6. ”Jumpraviņa”, G.Baumaņa horeogrāfija, tautas mūzika J. Vaivoda apdarē, dejo ”Ramtai”, ”Zibenītis”, ”Londona Dejo”, ”Aurora”
  7. ”Kurp, draugs, tā steidz?”, A.Vintera mūzika, spēlē “Stokholmas spēlmaņi”
  8. ”Es izjāju prūšu zemi”, J.Ērgļa horeogrāfija, tautas mūzika A.Mielava apdarē, dejo ”Ramtai”, ”Zibenītis”, ”Karbunkulis”, ”Ziemeļmeita”, “Briseles latviešu dejotāji”, ”Londona dejo”, ”Pērkonītis”

Runa

  1. ”Lācīts kāpa ozolā”, A.Daņiļēviča horeogrāfija, tautas mūzika I.Reiznieces apdarē, bērnu deju kopa “Dzirnaviņas”
  2. ”Dzimtenes sveiciens”, J.Strazdiņas horeogrāfija, A.Vintera mūzika, dejo ”Zibenītis”
  3. ”Abrama polka”, I.Dreļa horeogrāfija, tautas mūzika G.Igauņa apdarē, dejo ”Zibenītis”, ”Karbunkulis”, ”Ziemeļmeita”, ”Nemiers”, ”Danči”

Rotaļa dejotājiem un folkoras kopai

Runa

  1. ”Kalnu dziesma”, mūzikas autors J.Zariņš, spēlē ”Kokļu zapte”. ”Līgo dziesma”, latviešu tautasdziesma J.Kalniņa apdarē, dzied kopkoris
  2. “Apkal manu kumeliņu”, “Raxtu Raxti”
  3. “Parādies tu, Saulīte”, “Raxtu Raxti”
  4. “Ai, Saulīte, mēnestiņi”, “Raxtu Raxti”
  5. “Visu gadu Jānīts jāja”, latviešu tautasdziesma Raxtu Raxti apdarē, dzied kopkoris un “Raxtu Raxti”
  6. ”Austošās Saules dziesma”, Aismas Valteras vārdi, grupas “Dārdi” mūzika, spēlē ”Kokļu zapte”
  7. ”Lec, Saulīte”, R. Tigula mūzika, R.Bugavičutes vārdi, A.Baltmanes horeogrāfija kopkora un dejotāju izpildījumā

Runa

  1. “Es mācēju danci vest”, U.Žagatas horeogrāfija, tautas mūzika G.Ordelovska apdarē, dejo ”Karbunkulis”, ”Ziemeļmeita”, ”Nemiers”, ”Danči”, ”Rietumkrasts”, ”Aurora”
  2. ”My song”, R.Tagores vārdi, Ē.Ešenvalda mūzika, dzied kopkoris

Aplausi, diriģenti, ziedi, paldies!

  1. ”Sasala jūrīna”, Latviešu tautas dziesma R. Paula apdarē, A. Baltmanes horeogrāfija kopkora un dejotāju izpildījumā

 

Projekta vadītāja Inguna Grietiņa-Dārziņa (Latviešu biedrība Īrijā)

Goda patronese – Vaira vīķe – Freiberga

Goda Patrons – Egils Levits

 

Svētku dalībnieki:

Austrija
Individuālā dalībniece – Biruta Freiberga

Beļģija
”Briseles latviešu dejotāji” (2 grupas), vadītāja Dagnija Martinsone

Francija
Individuālā dalībniece – Aina Silgule

Igaunija
Igaunijas Latviešu koris “Ziemeļu balsis”, diriģents Matīss Briedis
Fokloras kopa “Rēvele”, vadītāja Laura Šmideberga

Itālija
Itālijas latviešu koris “Saule”, diriģente Ilze Atardo

Īrija
Bērnu deju kopa “Dzirnaviņas”, vadītāja Digna Miščenko
“LABKĪ”, latviešu apvienotais bērnu un jauniešu koris Īrijā, diriģente Inguna Grietiņa-Dārzina
LBĪ koris “eLVē”, diriģente Inguna Grietiņa-Dārzina
“LaLaLa”, diriģents Sam Kavanagh
Latviešu jauktais koris Īrijā “LA’IR”, diriģente Rasa Stonkus
Tautas deju kopa ”Karbunkulis”, vadītāja Solveiga Slaidiņa
Tautas deju kopa ”Nemiers”, vadītāja Aiga Kunicka
Tautas deju kopa “Rietumkrasts”, vadītāji Guntis Bergholcs, Sanita Paula

Islande
Individuālā dalībniece – Andžela Zumente

Latvija
”Raxtu Raxti”
Rīgas Ekonomikas augstskolas jauktais koris, diriģents Lauris Goss

Krievija
Olga Ivanova

Lielbritānija
Aberdīnas (Skotija) Tautas deju kolektīvs “Četri vēji”, vadītāja Gunta Lielmane
Birmingemas jauktais koris, diriģente Nora Ragže Birmingemas
Folkloras grupa “Austrumkalns”, Karolīne ZobensĪsta (East).
Folkloras kopa “Dūdalnieki”, vadītāja Raimonds Dāle
Folkloras kopa “Kokļu zapte”, vadītājs Aivis Krēsliņš
Tautas deju kopa “Londona Dejo”, vadītāja Ilze Iesalniece
Londonas Latviešu koris, diriģente Lilija Zobens
Tautas deju kopa “Pērkonītis”, vadītāja Zane Jansone
Tautas deju kopa ”Straumēni”, vadītājs Viesturs Bērziņš

Luksemburga
Luksemburgas latviešu koris “Meluzīna”, diriģente Jūlija Norvele

Nīderlande
”LVkorisNL”, diriģente Gunita Kronberga

Norvēģija
Norvēģijas latviešu koris ”Laipa”, diriģente Daina Molvika
Tautas deju kopa” Ziemeļmeita”, vadītāja Alise Hjelmtvedt

Somija
Latviešu-somu koris ”Ziemeļmeita”, diriģents Ilmārs Millers
Deju kopa “Aurora”, vadītāja Aiga Turuka

Šveice
Tautas deju kopa ”Ramtai”’, vadītāja Jānis Vinklers

Ukraina
Individuālie dalībnieki – Aļona un Aleksis Babuškini

Vācija
Berlīnes Latviešu koris, diriģents Andris Spalviņš
Frankfurtes sieviešu koris ”Silava”, diriģente Laura Zariņa
Minhenes jauktais koris ”Laima”, vadītāja Diāna Zavele, diriģents Andris Rasmanis
Minsteres latviešu jauktais koris “Dudan”, diriģente Jevgēnija Valdmane
Reinzemes koris ”Ramtai”, diriģente Nadīna Jestela
Tautas deju kopa ”Danči”, vadītāja Inga Pētersone

Zviedrija
Gēteborgas Latviešu koris, diriģente Ausma Pāvulāne
Dienvidzviedrijas Latviešu koris “Skåne”, diriģente Ilze Spīgule-Buijtenweg
Stokholmas Latviešu koris, diriģente Sandra Leja Bojsten
Tautas mūzikas kopa “Stokholmas spēlmaņi”, vadītāja Signe Rirdance
Tautas deju kopa “Zibenītis”, vadītāja Jolanta Strazdiņa

Deju virsvadītāji:
Jolanta Strazdiņa (Zviedrija)
Aiga Kunicka (Īrija)
Gunta Skuja ( Latvija )

Koru virsdiriģenti:
Inguna Grietiņa-Dārziņa (Īrija)
Sam Kavanagh (Īrija)
Ilmārs Millers (Somija)
Lilija Zobens (Lielbritānija)
Marks Opeskins ( Vācija )
Māriņš Klišāns ( Latvija )
Jānis Baltiņš ( Latvija )
Lauris Goss ( Latvija )

Mākslinieciskā padome:

Kora nozare: Ilmārs Millers (Somija, Latvija) un Lilija Zobens (Lielbritānija)

Deju nozare: Aiga Kunicka (Īrija) un Jolanta Strazdiņa (Zviedrija)

Folkloras nozare: Laura Šmideberga (Igaunija)

Režisore – Andra Baltmane (Beļģija)

Scenogrāfe: Ruta Čepule (Īrija)

Svētku organizatori un rīcības komiteja:
Santa Siliņa – ELKS logo autore, dizainere un maketētāja, ekskursijas Nr.1 gide (Īrija)
Inga Zvirgzdiņa – atklāšanas un vakara pasākumu scenārija autore un vadītāja, ekskursijas Nr.2 gide (Īrija)
Laura Zemvalde – Lielkoncerta asistente, atklāšanas un māksliniecisko kopu individuālo koncertu vadītāja (Īrija)
Liene Eškina – ELKS info centra vadītāja, atbildīgā par brīvprātīgajiem (Īrija)
Ruta Čepule – Lielkoncerta, atklāšanas koncerta un gājiena scenogrāfe (Īrija)
Indra Jākobsone – amatnieku tirgus vadītāja (Īrija)
Guna Pivora – dalībnieku informatore viesnīcu, pilsētas centra ekskursiju, transporta izvēles jautājumos (Īrija)
Rolands Kokins – gājiena, transporta pakalpojumu loģistikas vadītājs un atklāšanas un vakara pasākumu asistents (Īrija)
Juris Eksts – mūziķu instrumentu loģistikas administrators, Komunikāciju nodaļas asistents (Īrija)
Ieva Reine – Komunikācijas nodaļas vadītāja (Zviedrija)